הדברה

לפני הזמנת לוכד עכברים - כל מה שצריך לדעת

עכברים נראים כמו מכרסמים תמימים ומתוקים, כל עוד הם לא פלשו לביתנו והחלו לגרום לנזקים. הם אולי קטנים אך הנזק הפוטנציאלי שלהם רב מאוד ולכן צריך לדעת איך להיערך בעת פלישת מזיקים קטנים אלו.

מכרסמים קטנים – מחלות גדולות

חוץ מלגנוב לנו אוכל, עכברים ומכרסמים אחרים יכולים לגרום לנו לחלות. העכברים יכולים לשאת מחלות כמו עכברת, סלמונלה, הנטאוירוס ועוד מחלות רבות. בנוסף, הצואה , השתן והקשקשים שלהם יכולים לגרום לאלרגיות קשות ולהחלשת המערכת החיסונית.

הרס ובלאגן

העכברים הם אולי זעירים, אבל הם לא עדינים כלל. הם משאירים צואה ושתן בכל מקום, יחד עם סימני נשיכה וציפורניים על מזון, עטיפות ואפילו על חומרי בניין.

כדי להרתיע עכברים מלפתוח מסעדה בארונות המטבח שלכם, מומלץ לשמור מזון במכלים אטומים ולהיפטר משאריות מזון בסוף הארוחה. מומלץ שהמזון של חיות המחמד שלכם גם יהיה מאוחסן במכלי פלסטיק אטומים.

בזכות גודלם הקטן, עכברים יכולים להיכנס דרך חללים צרים וקטנים. כדי להדוף את הפולשים, עליכם לבדוק באופן קבוע ויסודי את כל פתחי הכניסה הפוטנציאלים ולאטום אותם במהירות במידת הצורך.

מיאו בדיוק

מלבד היותם דוגמני אינסטגרם מעולים, חתולים יכולים להיות שימושיים בהרחקת מכרסמים.  מכרסמים רבים (אבל ממש לא כולם) יעדיפו להתרחק מבית שבו הם יכולים להריח חתול.

עם זאת, חתולים אינם פתרון היעיל ב100%. חולדות, בהיותן גדולות וערמומיות יותר נוטות להצליח להתחמק מחתולים. בנוסף, לא כל חתול הוא צייד מצטיין. חתולי בית רבים מאבדים את יצר הציד כאשר אנו מאכילים ומעקרים אותם.

מתי תצטרכו לקרוא ללוכד עכברים?

אם ניסיונות המנע ומילוי הכניסות שעשיתם בעצמכם לא עבדו, זה הזמן לקרוא למדביר. אם אתם רוצים לשכור מקצוען, אנו ממליצים על השלבים הבאים:

 

קבלו מספר הצעות מחיר.

ודאו שלחברה אותה אתם בוחרים יש התמחות בטיפול בעכברים.

תבקשו לקבל אחריות.

לאחר ביקור הערכה הראשון לוכד העכברים אמור להיות מסוגל לתת לכם צפי סביר לטיפול בבעיה, כך שתוכלו לדעת למה לצפות ולהיות מרוצים מהשירות שקיבלתם.

מתכוננים להדברה

הביקור צריך להיות רגוע ולא אינטנסיבי. אתם לא צריכים לפנות את ביתכם או לבצע הכנה ספציפית כלשהי. מדביר מקצועי יספק לכם מידע יסודי ועדכונים בכל ביקור. (ייתכנו מצבים שנדרש יותר מביקור אחד כדי להיפטר מהמזיקים) .

מניעה

כאשר אתם שוכרים לוכד עכברים מקצועי וודאו שהוא יספק לכם גם פתרונות למניע של פלישה חוזרת.

להיפטר מהעכברים הקיימים זו רק חצי עבודה, מקצוען ידאג לספק לכם אפשרויות להרחקת מזיקים שימנעו מהם לחזור בתווך הרחוק יותר.

 

וותרו על מלכודות פיתיון

לא מומלץ לפזר מלכודות עם פיתיונות ברחבי הבית שכן, אלה יכולות לשמש דווקא למשיכה של עכברים הביתה. בנוסף, אם משתמשים בפיתיון רעיל זה רק יגרום למכרסם למות בפנים וליצור ריח נורא.

כך גם לגבי פיתיונות רעילים אחרים, המייבשים והורגים עכברים וחולדות. המכרסם יאכל את הפיתיון, ואז יזחל למקום אחר כדי למות. לפעמים מקומות אלו לא נגישים כלל לבני אדם מה שיגרום למפגע תברואתי שיהיה קשה מאוד למצוא ולהיפטר ממנו.

 

כללי

הדברה - מידע נוסף

הדברת מזיקים

סוגי הדברות

אינדקס מדבירים