הדברה

איך לבחור חברת הדברה?

בשנים האחרונות צרת המזיקים הגוברת בישראל, הובילה לצמיחתו של שוק חברות הדברה בארץ. הפגיעה הגורפת של מיני המזיקים בכלכלה ובתוצרת של המגזר התעשייתי כמו גם בבריאות ובכלכלה של המגזר הפרטי, הביאה בתים ועסקים רבים לפנות אל חברות הדברה המתמחות במתן פתרונות מקצועיים להתמודדות עם תפוצת המזיקים.

התחרות הקשה המאפיינת את ענף ההדברות בישראל כמו גם ריבוי חברות ההדברה הפועלות בשוק והיעדר האכיפה בתחום הובילו למצוקה אמיתית באשר לבחירת חברות ההדברה הנכונות.

חשוב לזכור כי מדובר בבעיה עונתית מחזורית, המבקרת אותנו מדי קיץ ולכן מחייבת טיפול חוזר ונשנה למיגור המזיקים. מעבר לכך, הסיכון הכרוך בריסוס חומרי ההדברה בסביבה של בני אדם ובעלי חיים מצריכה את אנשי המקצוע לפעול במשנה זהירות תוך יישום של כללי בטיחות בסיסיים.

לכן, אם גם אתם מעוניינים למצוא מאגר של חברות הדברה אמינות, יעילות וזולות, אנו ממליצים לכם לקרוא את הטיפים שריכזנו לכם בנושא במדריך הבא.

אילו שירותים מספקות חברות הדברה?

חברות הדברה מקצועיות מספקות מגוון פתרונות הדברה להתמודדות עם נוכחות של מזיקים בסביבה הביתית והתעשייתית, לרבות השירותים הבאים:

 • הדברת מזיקים, הדברת נמלים, הדברת ג'וקים, הדברת עכבישים, הדברת מכרסמים (כדוגמת: עכברים וחולדות) ועוד.
 • הדברת מיני טפילים כגון: תולעי עץ, דבורים, רימות, יתושים, קרציות, טרמיטים ועוד.
 • הרחקת יונים, קיני יונים וטיפול בקרדיות יונים.
 • פתרונות הדברה אורגניים המתבססים על חומרים ידידותיים לסביבה או על טכניקות הדברה אלקטרוניות וביולוגיות.

טיפים לבחירת חברות הדברה

כל אחד מאיתנו הנתקל בתקרית ג'וקים חמורה בביתו, נכנע לכל התרסיסים ומנסה למצוא פתרונים באמצעות הזמנת שירותי הדברה מקצועיים. אולם איך ניתן להבדיל בין חברות הדברה מקצועיות לחברות הדברה קיקיוניות? התשובה בפסקה הבאה.

 • וותק וניסיון - חברת הדברה אשר רכשה לעצמה ניסיון וותק של שנים בתחום ההדברות היא חברה המבטיחה לכם טיפול יעיל, מקצועי ואמין יותר מאשר חברות שזה עתה קמו. לפיכך אם ברצונכם לחסל את בעיית הג'וקים בדירתכם אחת ולתמיד, אנו ממליצים לכם לפנות לחברה בעלת וותק של שנים בתחום ההדברה.
 • מקצועיות - חברת הדברה מקצועית היא חברה המחזיקה בצוות של עובדים מקצועיים אשר עברו הכשרה מקיפה בכל הנוגע לאופן השימוש בחומרי הדברה, זיהוי מקור בעיות המזיקים, היכרות עם מיני מזיקים ולמידת כמויות הריסוס הדרושות להשמדת כל מזיק, כמו גם הפעלת כללי בטיחות ברורים וכן בקיאות בהוראות הבטיחות שיש להעביר ללקוחות.
 • רישיון הדברה - חברות הדברה מקצועיות הן חברות המחזיקות ברישיון של המשרד להגנת הסביבה. הרישיון כולל בדרך כלל היתר לקטילת מכרסמים, היתר לאיוד בלתי מוגבל, היתר לקטילת חרקים והיתר לאיוד מוגבל. במהלך הקורס לקבלת רישיון מדביר, נלמדים נושאים כדוגמת: כללי בטיחות, ניתוח הסביבה, שיטות עבודה, רעלים ועוד.
 • היכרות עם מגוון בעיות מזיקים - מדביר מקצועי הוא מדביר המכיר את מגוון המזיקים על בוריים ויודע לזהות ולאבחן את אזורי המחייה שלהם, תפוצתם, הרעלים המתאימים להם ועוד.
 • עלות הריסוס - כאמור, עליכם לעשות סקר שוק ולהשוות מחירים וכמובן לבחור בחברת ההדברה המבטיחה לספק לכם שירותי הדברה מקיפים במחיר הגיוני.
 • אחריות - מפאת העובדה כי פעולות ריסוס והדברה הינן בעלות זמן תפוגה, אנו ממליצים לכם לשכור חברות הדברה המבטיחות לכם אחריות למספר חודשים באשר ליעילות הריסוס, כך שלא תיוותרו עם בעיות מזיקים חוזרות ונשנות שניות לאחר הריסוס.
 • יחסי אנוש ושירותיות - חברות הדברה מקצועיות הן חברות המסוגלות לספק יחס אישי לכל לקוח ולקוח ולהפגין רמת שירות גבוהה לכל לקוח ולקוח.
 • תיאור בעיית המזיקים - ככל שתמסרו יותר פרטים על בעיית המזיקים המתרחשת בביתכם, כך יוכל המדביר לסייע לכם יותר במציאת מקור הבעיה וחיסולה.
 • פעולות הכנה הנדרשות מצד הלקוח - מדביר אחראי ומקצועי הוא מדביר, אשר יכין את לקוחותיו לקראת יום ההדברה ויסביר להם את כל הפעולות הנדרשות מצדם, לרבות: הזזת רהיטים, אוורור חדרים, הרחקת ילדים ובעלי חיים ועוד. תדרוך הלקוחות באשר לכללי זהירות ובטיחות בזמן הריסוס ולאחריו הינו קריטי להצלחת פעולת הריסוס ולשמירה על בריאות הלקוחות.
 • המלצות מלקוחות - תמיד כדאי לבקש המלצות מלקוחות של חברות הדברה על מנת להתרשם אישית מרמת השירות של החברה.

לסיכום, אם ברצונכם להיפטר מבעיית המזיקים שבביתכם אנו ממליצים לכם לערוך סקר שוק בין מגוון חברות הדברה ולבחור את החברה המתאימה ביותר עבורכם.

דפי זהב

לקריאה נוספת:
קווים לדמותם של המדבירים: מדריך מקצועי לעבודתו של המדביר, מאתר zap דפי זהב

 

כללי

הדברה - מידע נוסף

הדברת מזיקים

סוגי הדברות

אינדקס מדבירים