הדברה

הסכנות של יונים בבניין

כיצד יונים עלולות לפגוע בבריאותנו?

למרות שהאכלת יונים בפארק הציבורי נתפסת כפעולה נחמד ומרגיעה למדי, הרי שאנחנו ממש לא רוצים שדבר שכזה יקרה ממש בסמוך למקום מגורנו או עבודתנו. יונים הן אמנם אינן בעל כנף מאיים אשר יכול לפגוע בבני האדם פיזית, אך הן בהחלט יכולות להביא עמן נזק רב לרכוש ואיום לא קטן כלל על הבריאות שלנו ושל יקירנו.

יותר מסתם מטרד

אם חשבתם שקרקורי היונה בשעות המוקדמות של יום השבת הוא הדבר שאמור להטריד את מנוחתכם, הרי שמוטב שתחשבו שוב.

היונים הן ציפורים בעלו תושייה די רבה, אשר מסוגלות לקנן בשפע נרחב של מיקומים. הקנים שלהן, העשויים בעיקר מענפים וגללים, נמצאים באינספור גגות, תבליטים של מבנים, מרזבים ועליות גג – לא אחת, מבלי שהדיירים כלל יודעים על הימצאותן.

בתחילה, הקמת משפחה חדשה של יונים יכולה להיתפס כחמודה למדי. אך יונה היא איננה בעל חיים שמיועד להיות חיית מחמד, והימצאותה כבדרך קבע, מביאה עמה סיכונים בריאותיים.

נשים לרגע בצד את הפגיעה ברכוש

מרבית הלקוחות מחפשים אחר פתרון ליונים לאור העובדה שלשלשת היונים גורמת לחמצון מתכות לרבות מעקות הבטיחות של מבנים והמתלים של חבלי הכביסה. כמו כן, בבתים פרטיים מוטב לדעת כי לשלשת היונים יכולה לכלות את הזפת אשר מונעת את כניסתם של מי הגשמים.

אך היונים הן הרבה מעבר לסכנה עבור הרכוש שלנו, ועל כך נרצה להתעכב בסעיפים הבאים:

בעיות נשימתיות

לצד הנזק הרב שהיא גורמת לרכוש, לשלשת היונים נושאת עמה פטריות זעירות אשר נישאות באוויר ושיכולות בקלות רבה להיכנס אלינו לדרכי הנשימה. לצד העובדה שהן יכולות לעורר אלרגיות חמורות, הן גם מובילות מחלות נשימתיות.

לצד פגיעה בריאות, פטריות אלו עלולות גם לנשוא עמם נגיף בשם קריפטוקוקוזיס, אשר עלולה להזיק ולפגוע במשמעותית במערכת החיסונית.

כיני יונים

נוצותיהן של היונים מביאות עמן לא מעט טפילים. אך אלו שלרוב זוכים למרבית תשומת הלב הם כיני היונים. כינים אלו אינם נהנות מדמם של בני האדם, אך הן בהחלט מוכנות לנסות כאשר היונה עוזבת את הקן יחד עם הגוזלים. לצד הגרד הרב, הרי שכיני היונים גורמות לנפיחות משמעותית

בנוסף לגרימת נזק לרכוש, גלילי היונים עלולים להזיק לבריאותכם. למעשה, יונים יכולות להעביר שורה של מחלות, כולל היסטופלזמוזיס, מחלה נשימתית קטלנית הנובעת מפטרייה שגדלה בירידות יונים יבשות. פטריה זו עלולה להוביל גם לקריפטוקוקוזיס, מחלה שעלולה להיות קטלנית במערכת החיסון.

פשפשים

יונים נושאת עמן גם טפיל מוכר יותר בשם פשפשים. החל מן הרגע שבו הפשפשים יחדרו לדירתנו או למשרד, הרי שאין מנוס מלהזעיק מדביר מקצועי שימגר את התופעה עם שלל אמצעים מתוחכמים וחומרי הדברה רעילים. זהו מקרים שוודאי לא נרצה להגיע אליו, והרחקת יונים כפעולה מניעתית, יכולה בהחלט להתברר כנכונה ומשמעותית.

 

כללי

הדברה - מידע נוסף

הדברת מזיקים

סוגי הדברות

אינדקס מדבירים