הדברה

זהו הזמן להזמין מדביר

כל אדם מעוניין לגור בבית נקי ואסתטי, אך לעיתים אפשר לראות בבית שיירה של נמלים אשר נעות מנקודה לנקודה תוך השארת שובל של חול, או שנתקלים בתיקנים שחודרים הביתה ולכן קיימת חשיבות רבה להזמין הדברה נגד מזיקים. זו אולי פעולה שהיא מלחיצה בהיבטים הבריאותיים, מטריחה וגם דורשת שינויים בהתנהלות היום יומית ביום ההדברה, אך זהו הכרח של המציאות.

החשיבות של הריסוס נגד המזיקים

אם מדובר במצבים שבהם רואים תיקנים אשר עפים מהמרפסת פנימה אחת לכמה חודשים, אין צורך להזמין ריסוס מקצועי ואפשר להסתפק בתרסיס מקומי. אך אם מדובר במצבים שבהם רואים את המזיקים האלו לעיתים תכופות, זהו מצב לא נעים ואף מרתיע לא אחת את בני הבית ולכן יש לפתור אותו ללא דיחוי.

הזמנה של מדביר מקצועי

מי שמעוניין לבצע הדברה בבית, מבקש בדרך כלל המלצה מקרוב משפחה או מחבר אשר ביצע לאחרונה הדברה והיה מרוצה מהמקצועיות של המדביר. אם מדובר באדם אמין שהוא מומחה בתחומו שמסביר ללקוחות את כל האופציות הקיימות כמו הדברה כימית או אורגנית, מסביר את היתרונות, החסרונות והכדאיות ובהתאם לכך הלקוחות מזמינים את האופציה המועדפת עליהם. בשיחה עם המדביר חשוב לוודא שהוא מחזיק ברישיון תקף להדברה וזאת לאחר שעבר את ההכשרות ואת המבחנים הרלוונטיים בתחום זה.

אם מדובר בנמלים ובתיקנים הגישה העכשווית היא לרסס באמצעות חומר אורגני שאין לו כל השפעה על בני האדם והוא גם אינו מותיר כל ריח.

הדברת חרקים בבית

ביום שבו אמור להגיע המדביר המיומן לצורך הדברה בבית, מבצעים היערכות לכך. מרימים את כל החפצים שקיימים על הרצפה כמו שטיחים, מזיזים מעט את הרהיטים הצמודים לקיר וזאת כדי שהמדביר יוכל לרסס בכל מקום כולל במרווח שמאחורי הרהיטים.

בתום הריסוס ההנחיה היא להשאיר את הבית סגור לפרק זמן מסוים של כשעתיים ורק לאחר מכן לפתוח את החלונות. כדי ליצור אפקטיביות מקסימלית לא שוטפים את המרצפות באופן מידי אלא רק לאחר כמה ימים. בטכניקה זו כל החומר נספג במרצפות או בפרקטים ולכן אם יגיעו הביתה נמלים או תיקנים הם יחושו בהשפעה של חומר הדברת חרקים שיחדור למוחם ולכן ימותו באופן די מהיר.

מכרסמים בבית

יש מצבים שבהם יש חשש שנכנסו הביתה עכבר או חולדה. מדובר בחיה שנושאת עימה חיידקים רבים ועלולה לגרום לנזק לבני הבית ולכן הדבר מחייב פעולה מהירה. המדביר מציע כמה פתרונות מעשיים וזאת בהתאם להיקף הבעיה שנראית בבית. יש אפשרות להניח כמה מלכודות כדי לתפוס את המכרסם ויש כמה סוגים של מלכודות כאלה שחלקן הן עם דבק וחלקן ללא דבק.

לעכברים ולחולדות יש תפקיד חשוב במחזור הטבע ולכן המגמה היום היא לתפוס אותם ולא להמית אותם. המדביר המנוסה לופת את החולדה ברגליה כך שהיא אינה יכולה לזוז ומניח אותה באופן זמני בתוך כלוב. גם עכברים שנתפסים במלכודות מועברים לכלוב מסוג זה. בשלב השני המדביר מסיע את הכלובים לשטח חולי כמו דיונות, או לחלופין לשמורת טבע ושם הוא משחרר את המכרסמים כדי שישובו למחילות ולא יהיו באזורים מיושבים.

הדברה תקופתית בבית

לאור החשיבות הרבה של הדברת מזיקים, ההמלצה היא להזמין את המדביר אחת לשנה כדי שיבצע הדברה וכך לאורך כל השנה לא יסבלו הדיירים מהימצאותם של מזיקים בבית.

 

כללי

הדברה - מידע נוסף

הדברת מזיקים

סוגי הדברות

אינדקס מדבירים