הדברה

הדברת פשפש מיטה - כל מה שצריך לדעת

פשפש המיטה הוא חרק אשר מוצץ דם ולכן הוא מהווה מטרד גדול בכל בית. בדרך כלל הוא מגיע הביתה לאחר שאחד מבני הבית היה בבית מלון או בטיסה ומשם הוא הביא הביתה כמה פשפשי מיטה שהתפתחו עם הזמן בבית.

סימני ההיכר של פשפש המיטה

אם רואים על המזרן, הספה או המצעים כתמים אדומים או חומים, כדאי לצלם אותם ולשלוח את התמונות למדביר מקצועי. הוא יזהה את החרק ובהתאם לכך יעביר הסברים ללקוחות. אם אכן מדובר בפשפש המיטה יש לבצע פעולות ראשוניות בבית ורק לאחר מכן המדביר יבצע הדברה מאסיבית. זאת כיוון שפשפש המיטה מתרבה במהירות ויש לעשות כל שניתן כדי להשמיד את כל הכמות שקיימת בבית.

תהליכים לניקיון הבית מפשפשים

קיימים כמה שלבים שכל אחד מהם הוא אקוטי לכן המדביר מעביר ללקוחות מידע על דרכי הפעולה שעליהם לבצע בהקדם.

  • שאיבה באמצעות שואב אבק מאסיבי של המזרנים כולל הקפלים שלהם, שטיחים, כורסאות, ספות, ווילונות, תמונות על הקיר, סדקים בקירות וכל מקום אחר בו עלולים להתחבא פשפשי המיטה.
  • הוצאת כל המצעים והעברתם לכביסה בחום מינימלי של שישים מעלות. בתום הליך הכביסה מעבירים את המצעים למייבש הכביסה, כדי לתת למוצרי הטקסטיל מכת חום נוספת לצרך הדברת פשפשי המיטה.
  • חפצים שאין אפשרות לכבס אותם, עוטפים ביריעת ניילון ומכניסים למקפיא בקור של מינוס 17 מעלות צלזיוס, למשך עשר שעות לפחות.

הדברה של מדביר מקצועי

לאחר ביצוע כל הפעולות הללו, המדביר המקצועי מבצע הדברה באמצעות חומר כימי שהוא ייעודי למטרה זו. הוא מרסס חומר זה בכל רבדי הבית, צמוד לכל הקירות ובנוסף לכך אם מדובר בדירת גן או בבית פרטי, הפעולה הזו מתבצעת גם בחצר, כדי להכחיד את כל הכמויות של פשפשי המיטה שהתרבו בבית ובחצר.

פשפשים גם אצל השכנים

פשפשי מיטה הם תופעה רוחבית ובדרך כלל כשהם קיימים בדירה אחת, קיימת סבירות גבוהה שהם נמצאים גם אצל השכנים. לכן יש ליידע את השכנים על כך ולבקש גם מהם לבצע את כל הפעולות הנדרשות ואת ההדברה כדי שלא יוצר מצב שתוך פרק זמן קצר יגיעו שוב פשפשים הביתה.

שיתוף הפעולה עם שאר דיירי הבניין במקרים הללו הוא חשוב ביותר ורק פעולה משותפת תפתור את הבעיה באופן מוחלט.

טיפול אינטנסיבי בנושא ההדברה

הימצאותם של פשפשי מיטה בבית זו תופעה מאד מטרידה ולכן מהרגע שמגלים זאת יש לבצע את כל המהלכים במהירות וביעילות כדי שהפשפשים ייעלמו מהבית. כמו כן חשוב לשכור את שירותיו של מדביר מקצועי שיש לו ידע וניסיון בסוג ספציפי זה של הדברה, כדי שהוא יבצע עבודה ברמה מקצועית גבוהה ביותר, רצוי שיבצע הדברה גם בדירות הסמוכות.

 

כללי

הדברה - מידע נוסף

הדברת מזיקים

סוגי הדברות

אינדקס מדבירים