הדברה

הדברה בבית

כאשר מעוניינים לבצע הדברה בבית נגד נמלים ותיקנים אפשר לבחור באופציה של חומרים כימיים, או לחלופין באופציה של הדברה ירוקה.

חשיבה על שיטת ההדברה הביתית

בעבר כל פעולות ההדברה בוצעו באמצעות חומרים כימיים שקטלו את החרקים השונים ועם זאת הוו לא אחת מקור לנזקים ולבעיות גם בקרב מי שהיה קרוב אליהם. לכן המגמה של המשפחות וגם של המדבירים, היא להשתמש בדרך כלל בחומרים אקולוגיים שהם אפקטיביים ולכן רמת הקטל של החרקים היא זהה לזו של החומרים הכימיים.

מדבירים מקצועיים

כאשר מזמינים מדביר מקצועי לביצוע הדברה ביתית, יש לוודא שמדובר באדם שעבר את ההכשרות המקצועיות הממשלתיות ולכן יש לו רישיון לעסוק בתחום זה לאור הידע הרב התיאורטי והמעשי שלו. המדבירים המקצועיים מחדשים מעת לעת את התוקף של הרישיון שלהם ולכן לפני ביצוע העבודה חשוב לוודא שהרישיון של המדביר הוא בתוקף.

שיטת ההדברה בבתים 

לקראת מועד ההדברה מסדרים את הבית ודואגים שלא יהיו פריטים על הרצפה. כל החפצים בכל החדרים ברחבי הבית מאוחסנים בארונות השונים. אין להשאיר מוצרי מזון או פירות על השיש, אלא לאחסן הכול בארונות או במקרר.

בעבר בעת ההדברה פינו את כל תכולת הארונות במטבח, היום אין בכך צורך והארון היחידי שמפנים הוא ארון חומרי הניקוי שממוקם מתחת לכיור המטבח. הסיבה לכך היא שעקב הקרבה לצנרת הביוב עלולים להיכנס תיקנים ונמלים מהצנרת למטבח. לכן במסגרת הדברה ירוקה מבצעים ריסוס מאסיבי בנקודה זו, כדי להיות ערוכים לכל תרחיש.

הנחיות לבני הבית

כדי ליצור אפקטיביות מקסימלית, מזיזים לקראת שעת ההדברה את כל הרהיטים מהקירות. בדרך זו המדביר מסוגל לרסס חומרים אקולוגיים על הקירות ועל הפאנלים. זוהי נקודה חשובה כיוון שהנמלים והתיקנים נצמדים לא אחת למיקומים הללו ברחבי הבית.

בתום ההדברה סוגרים את חלונות הבית למשך שעתיים ולאחר מכן מאפשרים למקום שהתאוורר. כאשר מבצעים הדברה ירוקה אין לכך ריח ולכן אפשר לחזור לחיי שגרה נורמטיביים בבית. כדי שהחומרים ייספגו כראוי בפרקטים ובמרצפות, מומלץ לא לשטוף את המרצפות אלא לאחר כמה ימים בודדים.

השפעת הריסוס על החרקים

הדברה ירוקה היא מאד יעילה ולכן אם לאחר הריסוס נכנסים הביתה נמלים או תיקנים, החומר שנותר מהריסוס משפיע עליהם באופן מידי והם מתים. האחריות על הדברה ירוקה היא למשך שנה ולאחר מכן כדאי לתאם שוב עם חברת ההדברה, כדי לרסס שוב ולהימנע מהחרקים.

 

כללי

הדברה - מידע נוסף

הדברת מזיקים

סוגי הדברות

אינדקס מדבירים