הדברה

הרחקת יונים אלקטרונית - לא תאמינו כמה זה קל ואקולוגי

כל מי שמתגורר בסביבה אורבנית ודאי רגיל לראות בנוף כמות נכבדת מאוד של יונים. הציפורים הללו הן מטרד לא קטן ויש ביכולתן להסב נזק משמעותי לסביבת המגורים שלנו, בין אם מדובר בבניין דירות ובין אם מדובר בבית פרטי. השיטות המיושנות יותר להרחקת יונים פעמים רבות לא פותרות את הבעיה לצמיתות, ובמקרים רבים מסבים נזק ליונים ולציפורים אחרות. אם כן מה ניתן לעשות? השיטה הטובה לשפר את איכות החיים היא להרחיק את היונים בצורה אלקטרונית.

 

איזה נזק עושות היונים?

 

הקושי הרב בהתמודדות עם יונים הוא שהן מביאות עמן סוגים רבים של נזקים חמורים ביותר. ראשית, היונים הן ציפורים טריטוריאליות, כלומר הן בוחרות מקום אחד נוח למחיה ושם מעבירות את ימיהן. מאחר והן לא עוזבות את המעקה של מרפסת הבית, את הגג או המרזבים, נוצרת במקום הצטברות נוראית של לשלשת. הצואה של היונה מכילה חומר חומצתי שריחו כמובן אינו נעים, אך יתרה מכך יש ביכולתו ליצור נזק ברור לעין במתכות ובאבנים טבעיות. זהו נזק העשוי לדרוש תיקון שיעלה לכם כסף רב, לכן עדיף למנוע זאת מבעוד מועד.

בעיות נוספות שמביאות איתן היונים הן מחלות, טפילים ומזיקים, שכן צואתן מושכת את כל אלה ומעודדת את גידולם.

 

מלבד הבעיות הבריאותיות שעשויות להיגרם עקב שהייתן של היונים בקרבת הבית או מקום העבודה, ישנן גם בעיות של רעש ופסולת. כולם מכירים את קולה של היונה ההומה וכמה חזק הוא יכול להיות כשהוא נשמע במקהלה. בנוסף, היונים עשויות להקים קינים במסתורי כביסה, במרפסות ובתוך רעפי גגות. אלה יביאו לציוצי גוזלים, פסולת משאריות הקן ושאריות נוצות בכל מקום. בשלב זה כבר ברור שיש למצוא פתרון יעיל לבעיה.

 

מהי הדברה אלקטרונית ומהם יתרונותיה?

 

כדי לבצע הרחקת יונים בצורה יעילה יש להפוך את סביבת המחיה שלהם ללא נעימה. ברגע שהיונה מבינה כי סביבה זו אינה נוחה למחיה היא תעביר את מגוריה לאזור אחר. הרחקת יונים אלקטרונית מבוססת על העברת זרמים חשמליים חלשים שאינם פוגעים ביונה, אך גורמים לה לאי נוחות מספקת שתגרום להרחקה.

 

לשיטה זו ישנם מספר יתרונות בולטים: הראשון הוא היעילות בהרחקת היונה לצמיתות מהמקום, שלא כמו רשתות או דוקרנים שאליהם היונה יכולה להסתגל בסופו של דבר. בנוסף ההרחקה האלקטרונית אינה פוגעת ביונה או הורגת אותה כך שאין פגיעה בטבע ובמאזן האקולוגי. יתרון נוסף הוא קלות ההתקנה של המערכת המורכבת מפסי אלומיניום המולבשים על גבי פסי סיליקון. את הפסים הללו מדביקים לשטח הרצוי ומחברים לספק כוח הפועל על כוח סולארי. יתרון נוסף למערכת זו טמון בכך שהיא אסתטית ואינה בולטת לעין, שכן פסי הסיליקון שקופים ואינם פוגמים בנראות הבית.

 

כללי

הדברה - מידע נוסף

הדברת מזיקים

סוגי הדברות

אינדקס מדבירים