הדברה

הדברת עכברים

לנוכח העלייה בתפוצת המכרסמים בישראל, גובר הצורך בהזמנת שירותי הדברת עכברים ומיני מכרסמים בקרב אזרחי ישראל. בניגוד לתמיד החביבה שנוצרה למכרסם המופלא של דיסני, הלא הוא העכבר מיקי מאוס, הרי שבמציאות עכברים מהווים איום על סביבתו של האדם הן מבחינה בריאותית (העברת מחלות), הן מבחינה כלכלית (פגיעה בתוצרת חקלאית) והן מבחינה פסיכולוגית (פחד, רתיעה ותחושת גועל) עובדה המסבירה את הצורך בהרחקת המפגע באמצעות הזמנת מבריח עכברים.

במאמר הבא, נפרט את כל המידע הדרוש לכם בנושא הדברת מכרסמים ושאר מזיקים.

על חיי העכבר

העכבר הינו יונק קטן, השייך למשפחת המכרסמים ומצוי בעיקר בקרבת האדם בתפוצה כלל עולמית. אורכו של עכבר מצוי ממוצע יכול להגיע לכתשעה סנטימטרים וצבעו של העכבר המצוי יכול להיות שחור, לבן, חום ועוד. עכברים מוגדרים כצמחוניים אולם הם ניזונים מבשר חלזונות, שיירים של חוטי חשמל, פלסטיקים ואפילו במקרים קיצוניים הם עשויים לאכול גם את זנבם. אויביהם הטבעיים של העכברים הינם רבים כאשר אויביו העיקריים הם: הנחשים והחתולים. תקופת ההיריון של נקבת העכבר נמשכת כעשרים יום כאשר בסופה המלטה של בין חמישה לשמונה גורים. בשלותו המינית של העכבר הינה בגיל חודשיים ותוחלת חייו נעה בין שנתיים לשלוש שנים. כושר הרבייה, חדות החושים וכושר ההסתגלות של העכברים הוא שהפך אותם לאחד מן המזיקים הנפוצים ביותר הנמצאים בקרב האדם, עובדה המסבירה את הצורך הגובר במדברים המעניקים שירותי הדברת עכברים.

דרכים למניעת הופעת עכברים

אם ברצונכם לנקוט באמצעים אשר ימנעו את הימצאותם של עכברים בסביבת ביתכם, תוכלו לנקוט במספר פעולות, אשר ירחיקו מכרסמים ועכברים משטח מגוריכם. פעולות המנע הן הבאות:

  • אחסנו את הזבל בתוך מיכל סגור הרמטית.
  • שמרו על הסדר והניקיון בביתכם.
  • אטמו חריצים וסדקים המועדים לפורענות, כגון: חורים בקירות, סדקים בגג, מחילות, פתחי ביוב ועוד.
  • שימרו על גיזום הדשא והימנעו מהגעה למצבים של גדילת עשב פראי בחצר ובגינה בביתכם.
  • דאגו לכסות את מקורות המים באזור מגוריכם.

במידה ותשמעו להוראות הללו ותיישמו את כל פעולות המנע ייתכן ולא תצטרכו להזמין שירותי הדברת חולדות ועכברים.

על הדברת עכברים

הדברת עכברים כמו הדברת מזיקים, נעשית תוך שימוש בשיטות הדברה מגוונות, כגון הבאות:

  • הדברה אלקטרונית - שיטת הדברת עכברים זו עושה שימוש במכשירי אולטרא סונים הצורמים מאוד לאוזן העכבר וגורמים לו לנטוש את מקום המחייה שלו במיידי.

לא משנה באיזו שיטת הדברה בחרתם, חשוב לוודא שאתם מזמינים מדביר מורשה, בעל רישיון של המשרד לאיכות הסביבה. רשימת מדבירים המתמחים בהדברת עכברים תוכלו למצוא באתר דפי זהב או בכל מדריך בעלי עסקים באינטרנט.

לסיכום, אם ברצונכם להיפטר מן המכרסמים בביתכם אחת ולתמיד, הזמינו עוד היום חברה המתמחה במתן שירותי הדברת עכברים.

 

כללי

הדברה - מידע נוסף

הדברת מזיקים

סוגי הדברות

אינדקס מדבירים